Τετάρτη, 23/05/2018


news menu leftnews menu right
Πρωτοσέλιδο Ήπειρος Στις 13 Μαΐου ψηφίζουν τα μέλη της ΝΔ
Στις 13 Μαΐου ψηφίζουν τα μέλη της ΝΔ Εκτύπωση E-mail
Τρίτη, 08 Μαΐου 2018 12:43

psifizoun8 5 2018

Μεγάλη συμμετοχή και εγγραφές

ΕΛΕΝΑ ΣΤΑΜΟΥ

Όλα έτοιμα είναι για την διεξαγωγή των εσωκομματικών εκλογών στην ΝΔ που θα γίνουν την Κυριακή, 13 Μαΐου στο ξενοδοχείο Du Lac. Εκατοντάδες μέλη που τυπικά πλήρωσαν τη συνδρομή τους και εγράφησαν στα μητρώα του κόμματος, ψηφίζουν για την εκλογή των οργάνων της ΝΔ στο νομό Ιωαννίνων.

Αιχμή του δόρατος οι εκλογές για τον νέο πρόεδρο της νομαρχιακής, για τα μέλη της ΝΟΔΕ και τις δημοτικές τοπικές οργανώσεις.

Υποψήφιοι για την προεδρία είναι δύο: ο Κώστας Ζιάβρας και ο Θεόδωρος Τζαρούχης (που είχε χρηματίσει παλιότερα γραμματέας) και υποψήφιοι -ες για τη διοικούσα είναι οι εξής:

Νίκος Γιωτίτσας, Γιώργος Γκόλιας, Μαρίνα Καλιαμούρη, Αντωνία Κορτζή, Τάσος Κωτσίνας, Αλεξάνδρος Λάμπρου, Δημήτρης Ντόβας, Λεωνίδας Ρουμπάτης, Σοφία Σιμιτζή, Στέργιος Ταλάρης, Κώστας Τσαγκλής, Θωμάς Χαλκιάς

Επίσης, υποψήφιοι πρόεδροι στις οκτώ δημοτικές οργανώσεις είναι οι εξής: Β. Τζουμέρκα Θεόδωρος Βανάς, Δωδώνης Βασίλης Δήμος, Ζαγόρι Λευτέρης Γιώτης, Ζίτσας Νίκος Μπούτσικος, Γιάννενα Βασίλης Αϊβατίδης και Νίκος Κρικώνης, Κόνιτσα Ζώης Πανταζής, Μέτσοβο Δημήτρης Τσομπίκος, Πωγώνι Κώστας Μυριούνης.

Οι υποψήφιοι σύνεδροι που θα συμμετέχουν στα δύο επόμενα τακτικά συνέδρια της ΝΔ, είναι οι εξής: Σάκης Βλέτσας, Σοφία Γκόγκου, Βασίλης Καλούδης, Γιάννης Κιτσάκης, Γιάννης Κίτσος, Αντωνία Κορτζή, Νίκος Κρικώνης, Αλέξανδρος Λάμπρου, Αλέξης Λέφας, Κώστας Λιόλιος, Νίκος Μπουτσίκος, Φωτής Πανταζής, Ευδοκία Τζαρούχη-Πετράκη, Θεόδωρος Τζαρούχης, Ελένη Σταμάτη, Αριστέα Τζέρμπου.

Ικανοποίηση από την Εφορευτική Επιτροπή

Όπως ανέφερε μεταξύ άλλων ο αντιπρόεδρος της Εφορευτικής Επιτροπής κ. Φίλιππος Ευαγγέλου, υπήρξε μεγάλη ανταπόκριση από πλευράς των μελών ενώ γράφτηκαν ηλεκτρονικά εκατοντάδες πολίτες καταβάλλοντας και το σχετικό τίμημα που δεν ήταν διόλου ευκαταφρόνητο.

Παράβολο, για πρώτη φορά, πλήρωσαν και οι υποψήφιοι καθώς για την προεδρία ήταν 50 ευρώ ενώ 20 ευρώ κατέβαλλαν και οι υπόλοιποι υποψήφιοι.

Ο κ. Ευαγγέλου στάθηκε στην μη έκφραση αντιρρήσεων που δείχνει σύμφωνα με τον ίδιον ότι η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά και χωρίς προβλήματα.

Ερωτηθείς για τις όποιες εσωκομματικές αντιδράσεις, ξεκαθάρισε ότι οι μετέχοντες στην Εφορευτική Επιτροπή είναι μακριά από τοποθετήσεις τέτοιου αντικειμένου.

Οι υποψήφιοι στις ΔΗΜ.Τ.Ο.

Για τις 8 ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) οι υποψηφιότητες έχουν ως εξής:

1.ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΒΟΡΕΙΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΒΟΡΕΙΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ

ΒΑΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Κωνσταντίνου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ε.) ΒΟΡΕΙΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ

ΒΑΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Θεοδώρου

ΛΑΜΠΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Δημοσθένη

ΛΙΟΝΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου

ΜΠΟΓΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

ΜΠΟΓΔΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

ΜΠΟΥΤΖΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου

ΤΣΑΜΠΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Βασιλείου

ΤΣΙΜΠΙΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Γεωργίου

ΧΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

2. ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΔΩΔΩΝΗΣ:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΔΩΔΩΝΗΣ

ΔΗΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Σωτηρίου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ε.) ΔΩΔΩΝΗΣ

ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Ηλία

ΓΑΛΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λάμπρου

ΔΑΒΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ελευθερίου

ΔΡΟΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κωνσταντίνου

ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Μιλτιάδη

ΠΑΝΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ευαγγέλου

ΡΟΥΠΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη

3. ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΖΑΓΟΡΙΟΥ:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΖΑΓΟΡΙΟΥ

ΓΙΩΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ε.). ΖΑΓΟΡΙΟΥ

ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Φιλαρέτου

ΓΟΓΟΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου

ΔΕΡΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θρασύβουλου

ΔΗΜΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Χρήστου

ΚΑΠΡΙΤΣΙΟΥ ΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου

ΚΙΤΣΙΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ευθυμίου

ΝΤΟΡΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Θεοδώρου

ΠΟΛΥΖΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Αθανασίου

ΠΟΥΠΟΒΙΝΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Ιωάννη

4.ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΖΙΤΣΑΣ:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΖΙΤΣΑΣ

ΜΠΟΥΤΣΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ε.) ΖΙΤΣΑΣ

ΓΚΟΓΚΟΥ ΣΟΦΙΑ του Γαβριήλ

ΓΥΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ του Χρήστου

ΔΗΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευρυπίδη

ΖΑΪΜΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου

ΚΡΕΤΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φωτίου

ΜΑΡΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Λάμπρου

ΜΠΑΛΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

ΡΑΠΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Κωνσταντίνου

ΤΣΙΟΓΚΑ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη

5.ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΑΪΒΑΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη

ΚΡΙΚΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ε.) ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΒΑΡΤΖΙΩΤΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του Γεωργίου

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοδώρου

ΓΙΩΤΙΤΣΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ του Ηλία

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Κωνσταντίνου

ΜΑΜΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Βασιλείου

ΜΥΛΩΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μάνθου

ΣΙΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αριστείδη

ΣΤΑΥΡΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) του Δημητρίου

ΧΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά

ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Κωνσταντίνου

6.ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΚΟΝΙΤΣΑΣ:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΚΟΝΙΤΣΑΣ

ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΖΩΗΣ του Χρήστου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ε.) ΚΟΝΙΤΣΑΣ

ΒΑΝΟΥΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου

ΚΟΥΡΟΥΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη

ΜΗΣΙΑΚΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου

ΜΟΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου

ΜΠΙΚΗ ΑΓΑΘΗ του Δημητρίου

ΝΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Χαραλάμπους

ΠΑΝΤΑΖΗ – ΒΗΤΤΑ ΜΑΡΙΝΑ του Φωτίου

ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Ζώη

ΠΑΣΣΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου

ΧΟΥΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ισμαήλ

7. ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΜΕΤΣΟΒΟΥ:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΜΕΤΣΟΒΟΥ

ΤΣΟΜΠΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χαραλάμπους

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ε.) ΜΕΤΣΟΒΟΥ

ΔΗΜΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ του Δημητρίου

ΖΑΜΠΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Τριαντάφυλλου

ΚΑΣΣΑΡΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Τριαντάφυλλου

ΜΗΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Νικολάου

ΜΠΑΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χρήστου

ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αποστόλου

ΠΕΡΤΣΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου

ΤΟΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου

ΤΡΙΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

8.ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΠΩΓΩΝΙΟΥ:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ο.) ΠΩΓΩΝΙΟΥ

ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ (ΔΗΜ.Τ.Ε.) ΠΩΓΩΝΙΟΥ

ΓΚΙΟΛΕΚΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ του Γεωργίου

ΓΚΟΓΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Θεοδώρου

ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΥΓΟΥΛΑ του Αθανασίου

ΝΤΑΓΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ιωάννη

ΝΤΑΦΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Χαραλάμπους

ΠΟΡΙΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου

ΠΟΡΙΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Γεωργίου

ΣΜΠΟΝΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ του Ιωάννη

ΣΤΑΥΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του Νικολάου

Οι υποψήφιοι σύνεδροι που θα συμμετέχουν στα δύο επόμενα τακτικά Συνέδρια της ΝΔ. είναι οι εξής:

ΒΛΕΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Αλεξίου

ΓΚΟΓΚΟΥ ΣΟΦΙΑ του Γαβριήλ

ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου

ΚΙΤΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σπυρίδωνος

ΚΙΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μιχαήλ

ΚΟΡΤΖΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του Δημητρίου

ΚΡΙΚΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου

ΛΑΜΠΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Ευαγγέλου

ΛΕΦΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΛΙΟΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανδρέα

ΜΠΟΥΤΣΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου

ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Ζώη

ΠΕΤΡΑΚΗ – ΤΖΑΡΟΥΧΗ ΕΥΔΟΚΙΑ του Γεωργίου

ΣΤΑΜΑΤΗ ΕΛΕΝΗ του Κωνσταντίνου

ΤΖΑΡΟΥΧΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου

ΤΖΕΡΜΠΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του Πέτρου

 

papastratos300x250