Τρίτη, 17/10/2017


news menu leftnews menu right
Πρωτοσέλιδο Πολιτισμός Δ. ΚΟΝΙΤΣΑΣ - Βραβεύθηκαν οι 23 που εισήχθησαν στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση
Δ. ΚΟΝΙΤΣΑΣ - Βραβεύθηκαν οι 23 που εισήχθησαν στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 28 Σεπτεμβρίου 2017 10:25

vravefsi konitsa28 9 17

Τους επιτυχόντες μαθητές του Γενικού Λυκείου και του Επαγγελματικού Λυκείου Κόνιτσας, που εισήχθησαν στα ανώτερα και ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας, μετά τις Πανελλήνιες εξετάσεις, βράβευσε τη Δευτέρα σε ειδική τιμητική εκδήλωση, στην αίθουσα διαλέξεων, ο Δήμος Κόνιτσας.

Σε κλίμα συγκίνησης απονεμήθηκαν στους 23 αποφοίτους τιμητικός έπαινος και συμβολικό δώρο, παρουσία του Δημάρχου Κόνιτσας, δημοτικών συμβούλων, καθηγητών, γονέων και μαθητών.

Το καλωσόρισμα απηύθυνε ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Παιδείας Γεώργιος Καλλιντέρης. Χαιρετισμό απηύθυνε ο Δήμαρχος Κόνιτσας Ανδρέας Παπασπύρου, ο οποίος, αφού συνεχάρη το διδακτικό προσωπικό των σχολείων και τους γονείς για τη συμβολή τους, εξέφρασε τις εγκάρδιες ευχές του και τα θερμά του συγχαρητήρια στους μαθητές για την επιτυχία τους. Οι διευθυντές των δύο Λυκείων Κόνιτσας, Ειρήνη Γιαννίτση και Στέφανος Καρασάββας καθώς και ο Αρχιμανδρίτης π. Χερουβίμ, εκπρόσωπος της Μητροπόλεως Πωγωνιανής και Κονίτσης εξήραν τις προσπάθειες των παιδιών και τους ευχήθηκαν να έχουν μια δημιουργική πορεία στις σπουδές και στην επαγγελματική τους ζωή, χωρίς να αποπροσανατολίζονται από τις αξίες και τα ιδανικά τους.

Οι μαθητές που βραβεύτηκαν είναι οι εξής:

Γενικό Λύκειο Κόνιτσας :

1. Τσιλογιάννη Παναγιώτα, Ψυχολογία (Θεσσαλονίκη)

2. Νούτσου Γεωργία, Εργοθεραπείας (Αθήνα)

3. Μήτσιος Σεβαστιανός, Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Αθήνα)

4. Βαγενάς Σωτήριος, Ηλεκτρονικών Μηχανικών (Θεσσαλονίκη)

5. Γαϊτανίδης Ορφέας, Πολιτικών Μηχανικών(Βόλος)

6. Γιαννημέλου Αλεξάνδρα, Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών (Αθήνα)

7. Γκέλη Αικατερίνη, Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, (Ιωάννινα)

8. Γκοντούλη Μαργαρίτα, Ανώτερη Σχολή Τουριστικής Εκπαίδευσης Ρόδου

9. Ζώτος Παύλος, Πρόγραμμα Εκκλησιαστικής Μουσικής και Ψαλτικής Βελλάς Ιωαννίνων

10. Λαράϊ Λορέν, Διοίκηση Επιχειρήσεων (Λευκάδα)

11. Πορίτση Κατερίνα, Πολιτικών Μηχανικών Τ.Ε. (Πάτρα)

12. Σέρρας Ιωάννης, Πολιτισμικής Τεχνολογίας & Επικοινωνίας (Μυτιλήνη)

13. Στράτος Λάζαρος, Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης

14. Τζιάλλα Ειρήνη, Βιβλιοθηκονομίας & Συστημάτων Πληροφόρησης (Θεσσαλονίκη)

15. Φασούλης Χριστόδουλος, Φυσικής (Ιωάννινα)

16. Χήρα Αντωνία, Ιατρικών Εργαστηρίων (Λάρισα)

17. Καραγιάννης Λεωνίδας, Μηχανικών Πληροφορικής Τ.Ε. (Άρτα).

Επαγγελματικό Λύκειο Κόνιτσας :

18.Μπάρμπας Δημήτριος, Μηχανικών Πληροφορικής Τ.Ε. (Λάρισα)

19. Γαλανού Ευθυμία, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Καβάλα)

20.Μάϊπα Αικατερίνη, Δασοπονίας & Διαχείρισης Φυσικού Περιβάλλοντος (Δράμα)

21.Μάϊπας Αθανάσιος, Λογιστική και Χρηματοοικονομική (Θεσσαλονίκη)

22.Μαλάμη Παναγιώτα, Δασοπονία & Διαχείρση Φυσικού Περιβάλλοντος (Καρδίτσα)

23. Χήρας Άγγελος, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Τ.Ε. (Καβάλα).

 

papastratos300x250